Obchody Dnia Strażaka

 Obchody Dnia Strażaka

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku odbyły się 18 maja 2018 r. Tegoroczne święto strażaków zbiegło się z jubileuszem Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. 

Uroczystości  zainagurowane mszą świętą  odbyły się w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, gdzie w 2009 roku zostało utworzone Liceum Ogólnokształcące
o specjalizacji ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo – klasa strażacka. Wśród zaproszonych gości byli: zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Marek Popławski, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, a także przedstawiciele służb mundurowych.

Podczas uroczystości awansowani w stopniach zostali następujący strażacy:

W korpusie podoficerów:

st. ogn. Paweł Bochenek,

ogn. Artur Choroszewski,

ogn. Mirosław Gręźlikowski,

ogn. Sławomir Kowalski,

mł. ogn. Maciej Jodziewcz,

mł. ogn. Paweł Warzecha,

st. sekc. Tomasz Sowiński,

st. sekc. Daniel Arciuszkiewicz,

st. sekc. Krzysztof Bieniek,

st. sekc. Dariusz Kubicki.

 

W korpusie szeregowych:

st. str. Tobiasz Błaszkiewicz,

st. str. Mateusz Kubacki.

 

W korpusie oficerów:

mł. kpt. Mirosław Śledź.

Wręczone zostały również odznaczenia następującym osobom:

Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał ogn. Wojciech Prelewicz.

 

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił strażaka naszej komendy st. ogn. Jacka Szlocha za szczególne zaangażowanie za pełnioną służbę dyplomem, który zostanie mu wręczony na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Myśliborzu w dniu 19 maja.

 

Z inicjatywy Pana Starosty Krzysztofa Lisa została wyróżniona Ewa Budny – uczennica klasy VI szkoły podstawowej w Barwicach za zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w swojej grupie wiekowej.

Pan Starosta Krzysztof Lis w ramach rezerwy na Zarządzanie Kryzysowe wręczył 11 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu szczecineckiego lance gaśnicze.

 

 

Opracowanie: kpt. Genowefa Dembińska