Akcja ratownicza w zawalonej gorzelni w Grabiążu

Centymetr po centymetrze przeszukiwany jest teren starej gorzelni w Starym Grabiążu niedaleko Barwic.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że pod gruzami znajduje się mężczyzna, który przed zawaleniem się budynku wydobywał tam złom.

?Poprzez pozyskiwanie metalu i osłabienie konstrukcji doszło do zawalenia się stropu. Do chwili obecnej poszukujemy jednej osoby poszkodowanej ? poinformował na antenie TVP Info zastępca komendanta powiatowej straży pożarnej w Szczecinku, st. kpt. Jacek Dylewski.

Na miejscu pracuje na zmianę kilkudziesięciu strażaków. Miejsce, w którym we wtorek doszło do zawalenia się stropów jest stopniowo odgruzowywane. W akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy z całego powiatu oraz ze szkoły w Bydgoszczy. Na miejscu byli również specjaliści z geofonem oraz z psami, przeszkolonymi do poszukiwań zasypanych ludzi. Niestety nie pomogło to w odnalezieniu mężczyzny. Wkrótce na miejsce ma dotrzeć przewodnik z psem przeszkolonym do poszukiwania zwłok.

Strażacy teren gruzowiska oczyszczają ręcznie. Konstrukcja budynku nie pozwala na użycie ciężkiego sprzętu. Akcja poszukiwawcza prowadzona będzie aż do skutku. 

Wideo na>>> iszczecinek<<<.

 

Tekst:iszczecinek.