Dom Dziecka 2014

Poniedziałek, późne popołudnie. W szczecineckim domu dziecka zauważono na pierwszym piętrze zadymienie. Po chwili w budynku rozległ się alarm pożarowy i została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców.

Pracownicy powiadomili Straż Pożarną. Po kilku minutach pod budynek podjechały pierwsze wozy strażackie ze Szczecinka. Chwilę później dołączyły do nich zastępy strażaków ochotników z okolicznych miejscowości.

Wśród ewakuowanych osób były poszkodowane młode osoby. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy, a następnie zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego. Ogólnie było trochę zamieszania, ale cała akcja ratowniczo ? gaśnicza była przeprowadzona sprawnie. Na szczęście to były tylko ćwiczenia ? tym razem nie było ognia, ani realnego zagrożenia.

Jak mówią strażacy, tego typu ćwiczenia są bardzo potrzebne. Podczas takich akcji, strażacy w bojowych warunkach poznają między innymi drogi dojazdu do miejsca zdarzenia, rozmieszczenie pomieszczeń oraz rozmieszczenie hydrantów. Przećwiczono również rozstawienie podnośnika, dzięki któremu można ewakuować mieszkańców.

Dla opiekunów, dzieci i młodzieży przebywającej w placówce również była to przydatna lekcja. Zapoznali się oni między innymi z drogami ewakuacji i mogli oswoić się z niecodzienną sytuacją.

Strażacy zapowiadają, że podobne ćwiczenia będą kontynuowane również na innych obiektach.

>Zadymienie i ewakuacja domu dziecka - strażacy na ćwiczeniach<

 Tekst / film: www.iszczecinek.pl